Записать с рассказа "Журавлиный крик " 5 аднасаставных придложений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Крабаў у Татарскім праліве лавілі, селядцы, у пуціну – ласосяў. Ну і вот, судзілі. Як удзельніка вайны і ўзнагароджанага, яго прызначылі намеснікам дырэктара льнозавода, далі добрую кватэру ў другой палавіне папоўскага дома. Выпілі, закусілі, нічога не кажуць, яшчэ выпілі, закусілі – маўчаць. Пасадзілі нас у КПЗ, пачалі следства.