Записать по три предложения(3 вопросительных,3 отрицательных,3 утвердительных) со словами speak,write,walk.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вопрос-Did you walk yesterday? Did you speked with (Напр.,)Kate? Are you writing now? +-I am spiking now Yesterday i writing the letter to Maya I am walking with Tima _-she doesnt like spiking with him We arent writing a letter А последнее не могу придумать,извини