Запiшыце прыметнiкi раза цi праз злучок . Горка(салены), заходне(беларускi), народна(гаспадарчы), Пауднёва(афрыканскi), цiха(плынны), шахматна(шашачны), Буда(кашалёускi), леса(ахоуны), пауднёва(славянскi).

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Горка-салёны, заходне-беларускі, народна-гаспадарчы, паўднёва-афрыканскі, ціхаплынны, шахматна-шашачны , Буды- кашалёўскі, лесаахоўны , паўднёва-славянскі.