Заполни кроссворд и в выделенных словах ты просчитаешь слово.Правильно подобрать

Заполни кроссворд и в выделенных словах ты просчитаешь слово.Правильно подобратьслова тебе помогут предложения.<br /> 1) Tiny usually has his breakfast at 9 o'...<br /> 2)There is a big ... and write the house<br /> 3)Sit at the ... and write the letter <br /> 4)We can play ... well<br /> 5)Simon's ... is small but nice <br /> 6)There are two big ... in my flat<br /> 7)They put old things in their ... последний не могу понять помогите пожалуйста разобраться
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) clock 2) ---- 3) table 4)chess 5) house 6) bedrooms 7) pantry