Заполни таблицу.past simple                     present simple        future simpl---------------                          today                  tomorrrowthe ay before yesterday        today                  the day after...--...

Заполни таблицу. past simple                     present simple        future simpl ---------------                          today                  tomorrrow the ay before yesterday        today                  the day after... --------------                           this week             next week last month/a month ago         this month            --------------- --------------                           ----------               next year
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Pas simple The day before yesterday Last month A month ago Present simple Today This week This month Future simple Next week Tomorrow The day after tomorrow Next year