Заполните пропуски глаголами в скобках. 1, May dad (wash)his car every day 2. I (not like) apples. 3. Pam (do) her homework now. 4. We (watch) TV now. 5. I (write) an exercise now.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. washes 2. dont like 3. is doing 4. are watching 5. am writing
Гость
1.May dad  washes  his car every day. 2.I dont like apples. 3.Pam is doing her homework now. 4.We are watching  TV now. 5.I  am writing an exercise now.