Заполните пропуски в предложениях артиклями the / a (an), если это необходимо. 1.    There isn’t the   airport near where I live.2.    Mrs. Kelly goes to the church every Sunday.3.    When was        telephone invented?4.    Wh...

Заполните пропуски в предложениях артиклями the / a (an), если это необходимо. 1.     There isn’t the   airport near where I live. 2.     Mrs. Kelly goes to the church every Sunday. 3.     When was        telephone invented? 4.     What time do you usually have        dinner?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 и 2 вставлено.3)the 4)a