Здравствуйте помогите написать предложения в отрицательной форме и вопросительной. Wendy likes... . Michael .... . John .... . I like to jump with a skipping rope. I don t like to slide. I like to swing. I like to play ...

Здравствуйте помогите написать предложения в отрицательной форме и вопросительной. Wendy likes... . Michael .... . John .... . I like to jump with a skipping rope. I don t like to slide. I like to swing. I like to play hochey in winter.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Wendy likes walk with her dog She doesn t like it Does she like it? 2 Michael likes to swim  He doesn t like it  does he like it 3 С John тоже самое подставляй но меняй глаголы после like и всё)
Гость
1)Wendy likes go to park Wendy doesn't like go to park Does Wendy like go to park? 2)Michael plays voleboll Michael doesn't play volleboll Does Michael play volleboll?