Знайдіть восьмий член і суму пяти перших членів геометричної прогресії (bn) , якщо b3= -9, q=3 Терміново потрібно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Формула n-ного члена: Bn = B1q^(n - 1) (в степени). Тогда восьмой член = -9*3 в степени 5= - 2187. Сумма пяти первых членов: найдем В1. В1 = -1. S = в числителе -1(3^5 - 1) в знаменателе 3-1. S= - 121