Зполните пропуски.Исполльзуя am,is,are срочно плиз!!!!!!1)I_____ten 2)I_____Russian 3)My pen friend_______American 4)My parenfs_______ teachers 5)We______in a dig city 6)My mother______ at work every day 7)My dest friend ______...

Зполните пропуски.Исполльзуя am,is,are срочно плиз!!!!!! 1)I_____ten 2)I_____Russian 3)My pen friend_______American 4)My parenfs_______ teachers 5)We______in a dig city 6)My mother______ at work every day 7)My dest friend _______ a very good dood footdall pIayer 8)My favonrite coIur____ red 9)My favonrite pIace_____the park next to our school
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
блин ну срочно не получится
Гость
1)am 2)am 3)is 4)are 5)are 6)is 7)is 8)is 9)is
Гость
1)am 2)am 3)is 4)are 5)are 6)is 7)is 8)is 9)is