Курсовая работа: Проектування карданної передачі автомобіля

де mг=4000 кг вантажопідйомність автотранспортного засобу;

kо=0,875 коефіцієнт власної маси.

Повна маса автотранспортного засобу

mа=mо+mг+(mп+mб)·(z+1)=3500+4000+(75+5)·(2+1)=7740 кг

де mп=75 кг маса пасажира;

mб=5 кг маса багажу на одного пасажира;

z=2 кількість сидячих міст для пасажирів.

1.2 Визначення кількості осей

Спираючись на вже існуючі конструкції приймемо, що автомобіль має 2 вісі і колісну формулу 4×2.

1.3 Уточнення компонування автомобіля та навантаження на його осі

Автомобіль має короткокапотне компонування —двигун над переднім мостом, кабіна частково насунена на двигун.

Переваги такого компонування: зручний доступ до двигуна, зручність входу та виходу з кабіни, найменше можливе навантаження на передній міст (навантаження на дорогу від переднього мосту 27...30% від повної маси і 50% від власної маси)—це покращує прохідність. Недоліки: дещо обмежена оглядовість.

Розподіл маси на осі:

—для повної маси mа2=kа2·mа=0,7·7740=5418 кг;

mа1=mа-mа2=7740-5418=2322 кг

—для власної маси mо2=kо·mо=0,5·3500=1750 кг;

mо1=mо-mо2=3500-1750=1750 кг

де mа2=5418 кг і mо2=1750 кг маса, що приходиться на задню вісь, відповідно від повної та власної маси;

kа2=0,7 , kо2=0,5 коефіцієнти розподілу мас відповідно для повної та власної маси.

Визначення навантаження на осі від повної маси

Ga2=ma2·g=5418·9,81=53150,58 H

Ga1=ma1·g=2322·9,81=22778,82 H

Координати центра мас знаходять з виразів (мал.1)

a=L*ma2/ma=4·5418/7740=2,8 м

b=L-a=4-2,8=1,2 м

де L=4 м база автотранспортного засобу.

Висоту центра мас hg для завантаженного автомобіля визначають за формулою

hg=0.3L=0.3·4=1,2 м

Мал.1

1.4 Вибір шин

Шини вибираються виходячи з найбільшого навантаження, що припадає на одну шину. Велика вірогідність того, що найнавантаженішими будуть шини керованих коліс у зв’язку з тим, що вони односкатні. навантаження на одну шину передніх керованих коліс:

Gш=Ga*0.5=22778.82*0.5=11389.41 H

Для надійності знайдемо навантаження на одну шину некерованого моста:

Gш2=Gа2/nк=53150,58 /4=13287,65 Н

де nк=4 число коліс некерованого моста.

Порівнюючи отримані навантаження на одну шину бачимо, що найбільш навантаженими є шини задньої вісі (Gш1=11389.41<Gш2=13287.65).

За найбільшим навантаженням та максимальною швидкістю руху автомобіля вибирають шину за ГОСТ 5513-86 для вантажних автомобілів та автобусів.

Приймемо шини 240-508 Р (8,25 R 20), тип малюнка протектора У, маса 48 кг, норма шарів 10, обод 165 Б-508 (6,5 Б-20), зовнішній діаметр (без навантаження) 970± 10 мм, ширина профилю (без навантаження) 235 мм, статичний радіус rc дорівнює динамічному rд (з навантаженням) 457±5 мм, максимально допустиме навантаження 1,5 кг с, тиск відповідний навантаженню 6,3 кг с / см ², мінімальний тиск 2,1 кгс/см², навантаження при мінімальному тиску 600 кгс, допустима швидкість 100 км/год.


2. РОЗРОБКА КІНЕМАТИЧНОЇ СХЕМИ СИЛОВОЇ ПЕРЕДАЧІ АВТОМОБІЛЯ

Для даного вантажного автомобіля приймемо п’ятиступінчату коробку переключення передач, головна передача одинарна гепоїдна, карданну передачу з трьома шарнірами. Найдемо ККД

ηтр=0,98

де к=0, l=1, m=3 відповідно кількість пар циліндричних, гепоїдних зубчатих коліс та карданних шарнірів у трансмісії через які передається крутний момент до коліс, коли автомобіль рухається на певній передачі.


3.ВИЗНАЧЕННЯ ПОТУЖНОСТІ ДВИГУНА ТА ЙОГО ВИБІР

Потрібну ефективну потужність двигуна автомобіля визначають за вказаною швидкістю Vmax та коефіцієнту опру дороги ψν при Vmax:

К-во Просмотров: 285
Бесплатно скачать Курсовая работа: Проектування карданної передачі автомобіля