Реферат: Урок-дослідження з елементами групових форм роботи
Тема. Написання НЕ з дієсловами
Мета: ознайомити учнів з правописом частки НЕ з дієсловами: розвивати вміння писати окремо частку НЕ з дієсловами, зв'язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати пізнавальну активність, навички роботи в групах; виховувати бережливе ставлення до природи як до рідного дому, бажання зберегти нашу планету для нащадків.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
II.Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
Керівники груп перевіряють, звітують учителю
2. Вступна бесіда.
Діти, сьогодні незвичайний день. Сьогодні ми святкуємо день народження. Чий? Ви дізнаєтесь, послухавши казку.
«Жили-були у Всесвіті дев'ять сестер, дев'ять красунь. Та одна з них була найчарівніша. Милувалася вона своїми чистими блакитними очима-озерцями, дзвінким життєрадісним голосом, що розливався пташиним щебетом, линув перегуками лісових жителів та видзвонював крихітними цвіркунами. Розвівалося на вітрах її розкішне зелене волосся з переплетеного березового та вербового гілля. А ще красуня мала чарівну вдачу. Ступить крок — і заллється все навколо бузковими кольорами, засміється — і розсиплеться пролісковий цвіт, притихне в задумі — і видніється рожевий обрій...»
—Чи впізнали ви цю красуню? Як її звуть? (Земля.)
—Так, це планета Земля — наша домівка у Всесвіті. Вона сьогодні святкує свій день народження. 22 квітня — День Землі.
«...Та минав час. Почали тьмяніти і міліти її очі-озерця, рідшати волосся, затихати голоси...»
—У мою душу закрадається тривога, а у вашу?
3. Робота над словниковими словами. Робота в групах.
—Що таке «тривога»? Це наше нове словникове слово.
Відповіді учнів.
—Давайте прочитаємо вірш.
Молюся вам, святі дороги,
Дуби, озера, комиші,
Де голос чесної тривоги
Прокинувся в моїй душі.
(Микола Руденко.)
Завдання для груп
I група— пояснити лексичне значення слова «тривога» (1.Почуття неспокою, збентеження, .викликане побоюванням, передчуттям чогось неприємного.
2. Переполох, метушіння, викликані хвилюючими вістками.)
II група — дібрати спільнокореневі слова до слова «тривога» (тривожний, тривожити, тривожно).
III група — дібрати синоніми до слова «тривога» (хвилювання, неспокій, сполох, збентеження).
IV група — скласти словосполучення зі словом «тривога» (тривожний сон, бити тривогу, говорити з тривогою).
--> ЧИТАТЬ ПОЛНОСТЬЮ <--