Учебное пособие: Чудовий світ математики
Програмовий зміст:, називати геометричні фігури ,зіставляти з ними форму предметів, викладати числовий ряд , лічити в межах 10 у прямому та зворотному порядку, знаходити сусідів заданого числа , роз вязувати прості арифметичні задачі за допомогою цифрових карток, закріпити дні тижня Виховувати цікавість до математичних занять. Розвивати логічне мислення, пам ять, увагу , інтерес до навколишнього життя.
Попередня робота : вивчення віршів, виготовлення посібників.
Обладнання : площинне зображення Сонечка зі знімними промінцями; предметні картинки із зображенням комах ( сонечко ,мураха , бджола).Зображення квітів, різнокольорові смужки ,геометричні фігури – квадрат , трикутник , прямокутник , круг , овал .для кожної дитини – набори цифр .
Хід заняття.
1. Привітання.
Любі малята, подивіться, як гарно навколо, і яскраво сонечко нам усміхається, нам і всім тим хто завітав до нас в гості.
Тож усміхніться і ви , мої любі майбутні школярі.
Ой, які ж ви стали гарні, коли на ваших личках засяяли усмішки, немов маленькі сонечка.
З доброю, лагідною, чарівною усмішкою можна розпочати заняття.
А заняття у нас незвичайне ! Та ось чому.
2. Діти, чи любити ви подорожувати ? ( Так ).
В. Тоді я запрошую вас всіх у чарівну подорож в країну « Математики». Під час подорожі вас чекають ігри, а ще вам треба буде виконувати цікаві завдання .
В. Пропоную дітям заплющити очі. Після цього ми потрапляємо у країну « Математики».
3. У цій країні жили діти. Жили вони дружно й весело, допомагали один одному.
І ось одного разу до їхньої країни прийшла гарна дівчинка. А що було далі, ми з вами зараз дізнаємося.
І.(д). Ой, що то за дівчина ?
ІІ.(д). Яка вона гарна !
ІІІ.(д). Як тебе звати ?
Дівчина. Мене зачаклувала Чаклунка, і я не пам ятаю свого імені.
В. Що робити , хто нам допоможе?
В. Нам діти допоможе Фея.
Ф. Я, Фея чарівниця, пораджу вам часу марно не втрачати , математику вивчати , з цифрами завжди дружити та лічити швидко вміти. А допоможуть вам в цьому маленькі друзі ( комахи ).
Отож, аби дізнатись, яке ім. я в цій дівчинки, ви маєте знайти та викласти чарівні кульки з літерами й цифрами від 1 до 10.
А ці кульки чарівні ви отримаєте по одній після кожного виконаного завдання, які нам приготувала Чаклунка.
В. Завдання. ( І )
Д/і. « Збери будинок». ( Назвати геометричні фігури ,закріпити властивості та колір ).
- Якої геометричної форми будинок, дах , вікна ?
- Якого кольору будинок , дах , вікна ?
- Скільки поверхів у будинку ?( Одноповерховий, багатоповерховий). (Діти виконують завдання ,та отримують кульку ).
--> ЧИТАТЬ ПОЛНОСТЬЮ <--