Учебное пособие: Речення Види речень за метою висловлювання
Автор Кушнір Надія Віталіївна,
учитель української мови
Донецької ЗОШ № 61
Вступ
Тема уроку Речення Види речень за метою висловлювання
Мета уроку : забезпечити засвоєння учнями поняття про види речень за метою висловлювання та інтонацією, їх комунікативну функцію, продовжити роботу над формуванням комунікативної компетентності учнів, збагачувати їх словниковий запас, продовжити формування вмінь працювати в групі, колективі, формувати соціальну компетентність учнів, сприяти вихованню любові до природи.
Очікувані результати:
Після цього уроку учні зможуть
- Пояснити принципи поділу речень на види за метою висловлювання та інтонацією,
- Набути навичок роботи в групах, колективі.
Обладнання : картки з завданнями для групової роботи, схема “Види речень за метою висловлювання та інтонацією”, картини з видами природи та рослинами.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Вид уроку : урок групової роботи
Методи і прийоми роботи: бесіда конкурс “Хто швидше?”, методи “Незакінчені речення”,, “Броунівський рух”,, “Коло ідей”, “Спільний проект”, робота зі схемою
Пояснювальна записка
Урок української мови – джерело не лише суто лінгвістичних знань для учнів, а й, в першу чергу, мовленнєвий і соціальний практикум, у ході якого учні формують комунікативну компетентність, навички роботи в парі, мікрогрупі та групі, колективі – інакше кажучи, набувають соціальну компетентність, тобто уміння жити, спілкуватися і працювати в колективі.
Найбільш поширеною мовною одиницею, до якої звертаємося в щоденній мовній практиці щодня і щохвилини, є речення. Саме тому формуванню учнівських знань з теми “Речення” та навичок правильного використання цієї синтаксичної одиниці слід приділити якомога більше уваги уже в середній ланці.
На формування соціальної та комунікативної компетентності спрямований урок “Речення. Види речень за метою висловлювання та інтонацією”. Урок побудований на принципах співнавчання, тут учитель і учень є рівноправними суб’єктами навчання. На уроці передбачено використання рольових ігор, моделювання життєвих ситуацій, спільне вирішення проблеми на основі аналізу обставин та відповідної ситуації. Урок сприяє формуванню комунікативних та соціальних навичок і вмінь, створенню атмосфери співробітництва, взаємодії.
Основними педагогічними методами, використаними на уроці є методи кооперативного навчання, однак при підбитті підсумків та вивченні нового матеріалу використано методи колективно-групового інтерактивного навчання.
В цілому рок спрямований на формування ділової активності учнів засобами інтерактивного кооперативного та колективно-групового навчання.
Основні етапи уроку
І. Оргмомент –1 хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань (“Карусель”, конкурс “Хто швидше?”) 7 хв.
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності учнів (постановка проблемної ситуації) 5 хв
IV. Засвоєння нових знань (“Броунівський рух”) 12 хв
V. Закріплення знань у стандартних умовах (“Коло ідей”) 8 хв.
VI. Застосування знань у змінених умовах (“Спільний проект”) 10 хв
VII. Підведення підсумків уроку ( “Незакінчені речення”) 2 хв.
Хід уроку
I. Організаційний момент
--> ЧИТАТЬ ПОЛНОСТЬЮ <--