1 1492.                        А World War I begins. 2 1666.                        B The Great Fire of London. 3 1789.                        C The start of the French Revolution. 4 1914.                        D The first man...

1 1492.                        А World War I begins. 2 1666.                        B The Great Fire of London. 3 1789.                        C The start of the French Revolution. 4 1914.                        D The first man lands on the moon. 5 1969.                        E Columbus discovers America. ( в каком году произошли эти события? Надо соеденить цифру с буквой! )
Гость
А4 B2 C3 D5 E1 вот так все происходило
Гость
1-Е 2-В 3-С 4-А 5-D  Вот ответы