1. Джерело струму з ЕРС, що дорівнює 100 В, і внутрішнім опором r = 10 Ом підключили до е?
1. Джерело струму з ЕРС, що дорівнює 100 В, і внутрішнім опором r = 10 Ом підключили до е??ектричного чайника. Знайдіть швидкість, з якою виривається з носика чайника пара, коли вода кипить, якщо потужність, що виділяється у чайнику, максимальна. Площа перерізу носика чайника S = 4 см2. Пару вважати ідеальним газом. Тиск пари на кінці носика нормальний. Питома теплота пароутворення води 2,3 МДж/кг, універсальна газова стала 8,31 Дж\моль*К , молярна маса води 18г/моль .
Ответ(ы) на вопрос:
Потужність, що виділяється у чайнику, дорівнює Так як потужність
максимальна, то R = r і потужність Згідно із законом
збереження енергії Q1=Q2= Q2=Lm –
енергія, яку витрачено на утворення пари. Маса пари, що виривається з носика,
визначається: У виразі (3) υ –
шукана швидкість пари, що виривається з носика чайника. Так як пара вважається
ідеальним газом, застосуємо рівняння Менделєєва-Клапейрона для знаходження
густини пари: тоді Q2= З виразу (5) З урахуванням виразу
(2) остаточно маємо Підставивши числові
значення величин, дістанемо u = 0,47 м/с.
Не нашли ответ?
Похожие вопросы