1 He’s short and plump with a big mouth and a big nose. 2 He’s tall and fat with red hair and a red moustache. 3 He’s short with fair hair, big eyes, a big nose and a moustache. 4 She’s short and thin with red hair, a small nos...

1 He’s short and plump with a big mouth and a big nose. 2 He’s tall and fat with red hair and a red moustache. 3 He’s short with fair hair, big eyes, a big nose and a moustache. 4 She’s short and thin with red hair, a small nose and a small mouth. 5 He’s tall and thin with long ears and a big nose. 6 She’s tall and thin with long brown hair. КАК ЭТО ПРОЧИТАТЬ? ПРИМЕР: ши ис талл.. и т.д. Заранее, спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Хи ис шот энд пламп виз э биг мауф энд э биг ноус. 2. Хи ис тол энд фэт виз  рэд хэер энд а рэд мусташ. 3. Хи ис шот виз фeа хэер, биг айз, э биг ноус энд э мусташ. 4. Шис шот энд фин виз рэд хэер, э смол ноус энд а смол мауф. 5. Хи ис тол энд фин виз лонг еас энд э биг ноус. 6. Шис тол энд фин виз лонг браун хэер.