1) Hiking is hard work. It’s very tiring 2)I don’t enjoy sunbathing. I find it tiring. 3)I can’t swim, so I won’t ever go white water rafting because it will be exciting. 4)I think fishing is very quiet and relaxing 5)I went to...

1) Hiking is hard work. It’s very tiring 2)I don’t enjoy sunbathing. I find it tiring. 3)I can’t swim, so I won’t ever go white water rafting because it will be exciting. 4)I think fishing is very quiet and relaxing 5)I went to try sailing. I think it will be lots of fun дайте перевод плиз
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) пешеходная экскурсия это тяжелая работа. это очень изнурительно. 2)я не люблю загорать. я нахожу это утомительным. 3)я не могу плавать, так что я никогда не пойду в белую воду? потому что это было бы захватывающе 4)я считаю, что рыболовство вполне расслабляет 5)я попробоваю парусный спорт. думаю, это будет весело