1) I 2) She 3) He 4) You 5) They 6) It 7) We Придумать с этими местоимениями предложения, глаголы не повторять. Все предложения сделать вопросительными и отрицательными.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Am I a good boy? 2) Did she cry a lot? 3) Does he drive a car? 4) Do you speak English? 5) Have they bought a rabbit? 6) Will it snow tomorrow? 7) Could we go out? 1) I don't like avocado. 2) She didn't sleep last night. 3) He hasn't had his breakfast. 4) You shouldn't tell this anyone. 5) They won't agree. 6) It didn't bite you. 7) We haven't seen the film.