1. I have got three French books 2. The boy have got four flies 3.We have got very tasty bananas 4.The postman have got many letters 5. They have got a bed and a sofa in the room 6. My doll have got little red lips 7. Jill has ...

1. I have got three French books 2. The boy have got four flies 3.We have got very tasty bananas 4.The postman have got many letters 5. They have got a bed and a sofa in the room 6. My doll have got little red lips 7. Jill has got six pies with cabbage 8. The woman have got three little sons 9. I have got two good friends Проверьте пожалуйста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Все в норме молодец ну вроде бы
Гость
У меня З французских книги. Мальчик летал (на самолете). 4 раза. У нас есть очень вкусные бананы. У почтальона есть много писем. У них в комнате кровать и диван. У моей куклы маленькие красные губы. У Джилл есть 6 пирожков с капустой. У женщины 3 маленьких сына. У меня есть 2 хороших друга. Если все так и должно быть, то это просто отлично :D