#1.I hope we.....on time 1.arrive 2. are arriving 3.will arrive 4.will be arrive #2.If plants......late they...... 1.will not get/die 2.will n

#1.I hope we.....on time 1.arrive 2. are arriving 3.will arrive 4.will be arrive #2.If plants......late they...... 1.will not get/die 2.will not get/will die 3.dont get/will die 4.dont get/die #3my grandparents are old and we look.......them 1.up 2.forward 3.after 4.for
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-will arrive 2-don't get, will die 3-after