1 I will go on a s_ _ _ _ _ holiday this winter. 2 Bob likes e_ _ _ _ _ _ sports; he goes bungee jumping every day. 3 I love c_ _ _ _ _ _ holidays where we stay in a tent. 4 I think we'll go on a coach t_ _ _ all around Scotlan...
1 I will go on a s_ _ _ _ _ holiday this winter. 2 Bob likes e_ _ _ _ _ _ sports; he goes bungee jumping every day. 3 I love c_ _ _ _ _ _ holidays where we stay in a tent. 4 I think we'll go on a coach t_ _ _ all around Scotland next summer. В _ _ _ вставить английские буквы чтобы получилось слово! Match to form names of sports and activities. 1 rock ........... A surfing 2 jet ............. B climbing 3 scuba........... C biking 4 mountain........... D seeing 5 sight .............. E diving 6 wind................. F skiing соединить слова 1 столбика со 2 столбиком! заранее спасибо!
Ответ(ы) на вопрос:
2. 1 B 2 C 3 E 4 F 5 D 6 A С 1 помогла бы, если бы знала на какую тему слова