1) Is education in Kazakhstan is compulsory? 2)What languages is education conducted in? 3)What is 1-st stage of education and how long does it last? 4)What is the secondary stage? 5)Where do children study aften secondary educ...

1) Is education in Kazakhstan is compulsory? 2)What languages is education conducted in? 3)What is 1-st stage of education and how long does it last? 4)What is the secondary stage? 5)Where do children study aften secondary education?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Является ли образование в Казахстане? 2)На каких языках образования проводится? 3)Что представляет собой 1-й этап обучения и как это долго продлится? 4)Что такое вторичная стадия? 5)Где дети учатся среднего образования