1. Написати реакції естерифікації для метанолу та етанової кислоти. Як називається добутий естер? 2. Вказати формулу естеру, назвати його: а) CH3COH ; б) CH3CH2COOCH

1. Написати реакції естерифікації для метанолу та етанової кислоти. Як називається добутий естер? 2. Вказати формулу естеру, назвати його: а) CH3COH ; б) CH3CH2COOCH 3 ; в) CH3CH2CH2COONa 3. Здійснити перетворення: C2H6 C2H5Br C2H5OH CH3COOH CH3COOC2H5 4. Одна з двох речовин складу C3H6O2 реагує з натрій карбонатом, інша не реагує з цим карбонатом, але при нагріванні з лугом утворює спирт і сіль. Написати структурні формули цих речовин та рівняння зазначених реакцій.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) СH-COOH + CHOH ---> CH-CO-O-CH + HO (Kt=HSO,t) (метилацетат) 2) відповідь: б) СH-CH-CO-O-CH (метілпропіонат) 3) СH + Br ---> CHBr + HBr (hv) CHBr + NaOH ---> CHOH + HBr CHOH + CuO ---> CHCOH + HO + Cu (t) CHCOH + 2Cu(OH) --> CHCOOH + CuO + 2HO 4) C3H6O2 2CH-CH-COOH + NaCO = 2CH-CH-COONa + HO + CO CH-C-O-O-CH + NaOH = CHCOONa + CHOH відповідь: CH-CH-COOH- оцтова кислота CH-C-O-O-CH - метилацетат