1. Помогите составить вопросы. (+всп. глагол (какой-то и еще что-то)) В общем - помогите!

&1. Помогите составить вопросы. (+всп. глагол (какой-то и еще что-то)) В общем - помогите!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Where is Arkhangelsk situated? 2 Who went there? 3 Where did they stay? 4 How long did they stay there? 5 What did they see near Arkhangelsk? 6 how many photos did they take? 7 Why did they choose Arkhangelsk for their visit?