1. Сульфітна кислота кількістю речовини 0,3 моль повністю прореагувала з натрій гідроксидом. Обчисліть масу й кількість речовини натрій гідроксиду, що вступив у реакцію. 2. Унаслідок реакції хлоридної кислоти з аргентум (I) ніт...

1. Сульфітна кислота кількістю речовини 0,3 моль повністю прореагувала з натрій гідроксидом. Обчисліть масу й кількість речовини натрій гідроксиду, що вступив у реакцію. 2. Унаслідок реакції хлоридної кислоти з аргентум (I) нітратом утворився білий сирнистий осад масою 14,35 г. Обчисліть маси реагентів.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) H2SO3 + 2NaOH = Na2SO3 + 2H2O                                                               З рівняння реакції слідує, що n(NaOH)=2n(H2SO3)=2*0.3 моль = 0,6 моль M(NaOH)=40 г/моль                                                                                       m(NaOH) = 0,6 моль*40 г/моль = 24 г                                                              Відповідь: 24 г                                                                                                 2) M(AgCl) = 143.5 г/моль                                                                                    n(AgCl) = 14,35 г/143,5 г/моль = 0,1 моль                                                      M(HCl) = 36,5 г/моль                                                                                         M(AgNO3)=170 г/моль                                                                                                                                                                                                                 HCl + AgNO3 = AgCl↓ + HNO3                                                                        З РХР слідує, що n(HCl)=n(AgNO3)=n(AgCl) = 0.1 моль                               m(HCl) = 0,1 моль*36,5 г/моль = 3,65 г                                                            m(AgNO3) = 0,1 моль*170 г/моль = 17 г                                                          Відповідь: 3,65 г HCl; 17 r  AgNO3