1 This room ... (pain) green. 2 The walls ... (cover) in graffiti. 3 Those books ... (write) in Russia. 4 Our school ... (build) last year. 5 Our tests ... (correct) tomorrow. 6 The marks ... (give) out next week.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нужно в пассив? 1 is painted 2 are covered 3 were/are written 4 was built 5 will be corrected 6 will be given