1. Tigers can run ( quick или fast ) 2. Please be (quiet или quietly) 3. Elephants can swim (good well) 4. Is this snake ( safe safely) 5. cats aren't good swimmers. They swim ( bad badly) 6. Some frogs are very ( loud loud...

1. Tigers can run ( quick или fast ) 2. Please be (quiet или quietly) 3. Elephants can swim (good well) 4. Is this snake ( safe safely) 5. cats aren't good swimmers. They swim ( bad badly) 6. Some frogs are very ( loud loudly). You can hear them at night. Пж сделайте умоляю
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.fast 2.quiet 3. Well 4.safely 5. Badly 6. Loudly