1. Translate sentences into English: 1. Мой друг увлечен плаванием. 2. Он преуспевает в английском и истории. 3. Я же люблю кататься на велосипеде и ловить рыбу. 4. Мы оба сходим с ума по футболу! 5. Я интересуюсь математикой.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. My friend is keen on swimming. 2. He is good at English and history. 3. I am fond of riding a bicycle and fishing. 4. We're both crazy about football. 5. I am interested in Maths.