1. Укажіть, до якого твору належить наведений фрагмент. Моя заступнице й порадо, безсмертя суджене тобі!.. Бо ти – як мати в рідній хаті, як джерело із глибини… A) В. Підпалий, «Запросини»; Б) І. Малкович, «Свічечка букви ї»; B...

1. Укажіть, до якого твору належить наведений фрагмент. Моя заступнице й порадо, безсмертя суджене тобі!.. Бо ти – як мати в рідній хаті, як джерело із глибини… A) В. Підпалий, «Запросини»; Б) І. Малкович, «Свічечка букви ї»; B) В. Підпалий, «Рідна мова»; Г) В. Сосюра, «Васильки».
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ВОЛОДИМИР ПІДПАЛИЙ РІДНА МОВА 0 мово рідна! В рідній хаті, як джерело із глибини,
 в голодні дні, у дні багаті, 1 на дощі, і при багатті,
 ти від колиски до труни. Хоч не чужою чужиною
 чужі були і є мені,
 немов луною голосною
 твої лунають голосні! Озвуться чистими тонами
 їм приголосних сто рядів,
 басами і напівбасами —
 м’які, сонорні і тверді! Не посоромлять ні на йоту
 йотовані могутній плин
 пісень великого народу
 із краю сонця і калин. Лише у пору листопаду
 шумлять шумливі у журбі...
 Моя заступнице й порадо,
 Безсмертя суджене тобі. Бо ти — як мати в рідній хаті,
 як джерело із глибини,
 в голодні дні, у дні багаті,
 і на дощі, і при багатті,
 ти — від колиски до труни!..