1. Употребите глагол из скобок в нужной форме (Present Indefinite/Present Continuous)Excuse me, ... (you/speak) English?... ( I/not/watch) television very often.Listen! Somebody ... (sing).Sandra is tired ... (she/want) to go h...

1. Употребите глагол из скобок в нужной форме (Present Indefinite/Present Continuous) Excuse me, ... (you/speak) English? ... ( I/not/watch) television very often. Listen! Somebody ... (sing). Sandra is tired ... (she/want) to go home now.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
..do you speak English ? ( всегда ) I don't watch..( подсказка often) ..is sining. (Подсказка Listen ) She wants..(want не употребляется в continue)