1. Употребите глаголы во второй форме (Past Simple). Jump Help Like Dive Shout do go skate have visit watch look wash answer enjoy 2. Выбери правильную форму глагола  was или were.     There_____ two tables in the bedroom.     ...

1. Употребите глаголы во второй форме (Past Simple). Jump Help Like Dive Shout do go skate have visit watch look wash answer enjoy 2. Выбери правильную форму глагола  was или were.     There_____ two tables in the bedroom.      Mary _____ tall and slim.      The dog ___ sad and andry.      The week ___ stormy and cloudy.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 1Helped Liked Dived Shouted did went skated had visited watched looked washed answered enjoyed 2 1were was was was