1 Вставь пропущенные буквы и переведи слова на русский язык. 1. _rt, 2. L_terat_re, 3. _istory, 4. In_ormation Te_hnology 5. Ph_sical Educa_ion 6. S_ience 7. Mat_s 8. R_ssian lang_age 9. Dr_ma 10. nic_name № 2 Вставь пропущенны...

1 Вставь пропущенные буквы и переведи слова на русский язык. 1. _rt, 2. L_terat_re, 3. _istory, 4. In_ormation Te_hnology 5. Ph_sical Educa_ion 6. S_ience 7. Mat_s 8. R_ssian lang_age 9. Dr_ma 10. nic_name № 2 Вставь пропущенные слова. ( miss, spend, abroad, shopping, pictures, Maths,) 1. Every summer I ________ my holidays in the country near a nice river. 2. I like to take ___________ of this river. 3. My friend went __________ last year. He is in France now. I ______him very much. 4. My mother likes to go_______. 5. You must not miss ______ lessons.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
.Art 2.Literature 3.History 4.Information Technology 5.Physical Education 6.Science 7.Maths 8.Russian language 9.Drama 10 не знаю 1.spend 2.pictures 3.abroad,miss 4.shapping 5.Maths
Гость
Are leterater history information physical education sience maths russian language druma nicname