1 We normally hold our sales conference in Spain, but this year we are holding it in Poland. 2 Although we are using our own sales rep at the moment, we generally use agents in Japan. 3 It normally takes us two years to develop...

1 We normally hold our sales conference in Spain, but this year we are holding it in Poland. 2 Although we are using our own sales rep at the moment, we generally use agents in Japan. 3 It normally takes us two years to develop a new product. 4 We don't often raise our prices more than 5%, but this time we raise them to 10%. 5 Usually our Sales Director deals with important customers. 6 We usually recruit from within the company, but this time we !..'.???(advertise) externally. 7 We rent offices until our new headquarters are ready. 8 The company wants to achieve record sales this year. просто перевести предложения)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Мы обычно проводит нашу конференцию по продажам в Испании, но в этом году мы проводим её в Польше. 2 Хотя сейчас мы используем нашего собственного торгового представителя, обычно мы используем агентов в Японии. 3 Разработка нового продукта обычно занимает у нас два года. 4 Мы обычно поднимаем наши цены не более чем на 5%, но на этот раз мы поднимаем их на 10%. 5 Обычно важными клиентами занимается наш директор по продажам. 6 Мы обычно ищем кадры внутри компании, но на этот раз мы даём внешнюю рекламу. 7 Мы арендуем офисы, пока наша новая штаб-квартира ещё не готова. 8 Компания хочет добиться рекордных продаж в этом году.