1 задание. Заполни пропуски в предложениях формами глагола to be.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am from Saransk.Where are you from?                                                                   This is Tom.He is my best friend.We are at school now . В этом предложение не до конца видно.Where are the doctors.They are in the hos(не до конца видно).I and my sister are good at English
Гость
I'm from Saranac.2 was 3.are