10 предложений past simple с вопросами и отрицанием и 10 предложений past continuous с вопросами и отрицанием, пожалуйста.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Past Simple. He sold his car two weeks ago. What did you do last night? Dina caught the bus to school yesterday. I didn`t go New York. I went camping last weekend. He didn`t go to university after he left school. We didn`t close the door of classroom. I didn`t have the key. I wanted to write and tell you about a Scream (обязательно напиши каллиграфией,т.к названия фильмов газет и прочего у англичан пишется именно так и без кавычек, как у нас :*) film. I didn`t like coffee.  Сейчас кину континиус, просто долго думаю, времени для добавления мало осталось