10 предложений. роль иды в жизни человека.На англыйском языке.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Food is very important part of our life. We can't live without food. Our body needs in energy. Food give us energy.  English proverb says us: One apple a day - keeps a doctor away. We should eat "good food" not junk food. Fresh fruit and vegetables help us to keep fit, good helth.