108. Запішыце сказы, прадоўжыўшы іх аднароднымі членамі. 1. Школа знаходзілася каля невялікага сквера, які быў засаджаны ліпамі, ..., ... i ... . 2. У скверы заўсёды бавілі час як ..., так і ... . 3. У гэты дзень свяціла ..., а...

108. Запішыце сказы, прадоўжыўшы іх аднароднымі членамі. 1. Школа знаходзілася каля невялікага сквера, які быў засаджаны ліпамі, ..., ... i ... . 2. У скверы заўсёды бавілі час як ..., так і ... . 3. У гэты дзень свяціла ..., але ... майскае сонца, а ў яго промнях дрэвы іскрыліся рознымі колерамі: i ..., і ..., і ... . 4. Пахла маладой лістотай; пералівіста і ... пелі птушкі: ..., ..., ... — песні на розныя галасы. 5. Ні ..., ні ... не маглі парушыць мелодыі вясновага дня. 6. Са школы высыпалі вясёлыя, ... i ... вучні. 7. Яны не ..., а ... у сквер, каб хутчэй апынуцца ў яго казачнай прыгажосці.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Бярозами,дубами и елками 2.дарослыя,дзеци 3.смутнае,цёплае...Чырвоными,жоутыми,зялёными 4.прыгожа...Жауранки,синицы,вераб'и 5.надвор'е,иншыя прычыны 6.прыгожыя,задаволеныя 7.не ишли,а бегли