10.Think and say: 1.if  you have ever kept any animals at home; 2what you have taken with you to go on a picnic; 3. what you have said this morning; 4. what you have learnt this week; 5. what filma you have seen this month; 6. ...

10.Think and say: 1.if  you have ever kept any animals at home; 2what you have taken with you to go on a picnic; 3. what you have said this morning; 4. what you have learnt this week; 5. what filma you have seen this month; 6. where you have been this year.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Якщо ти маєш тримати будь-яких тварин в дома; 2. Що ти маєш взяти з собою на пікнік; 3.Що ти маєш сказати цього ранку; 4.Що ти маєш дізнатися на цьому тижні; 5. Які фільмі ти бачив цього місяця; 6. Де ти маєш бути цього року.