12 предложений о школе а школьных предметов их на английском языке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I am not intereted in Russian 2) Every day Lam waiting for PE 3) Sometimes Math is boring 4)My favorite subject is IT 5) History is a very inreresting subject 6) Our Englidh teacher is very king 7) I have never skipped Music 8)Last week I had two extra Math classec 9) I am not goot ar German 10) My friend likes Geography 11)Art is not a great subject but the teacher is very nice 12)Physics is the coolest lesson in the world