№ 19 1. Составь из слов предложение и запиши его, подчеркни подлежащее и сказуемое. Скажи, какой частью речи является каждое слово. - am, at, moment, I, working, the 2. Перепиши предложения, раскрывая скобки.  She … (not write...

№ 19 1. Составь из слов предложение и запиши его, подчеркни подлежащее и сказуемое. Скажи, какой частью речи является каждое слово. - am, at, moment, I, working, the 2. Перепиши предложения, раскрывая скобки.  She … (not write) emails.  Where … (be) Barry? – He … (play) chess with his friend.  You … (go) to London next summer?  My granny … (not buy) bread yesterday.  We usually … (have) four classes a day. 3. Топик « My family»(Буквально 5-6 предложений) НАРОД ВЫ МОЯ ПОСЛЕДНЯЯ НАДЕЖДА!!!ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. She did not write emails. или She is not writing emails. Where was Barry? – He played chess with his friend. will You go to London next summer? My granny did not buy bread yesterday. We usually have four classes a day.