1)Halloween parties are great _________. 2)Long before Halloween children _________ their house and schools. 3)_______ cats are witches best friends. 4)НА англиский перевисти полночь. 5)A traditional Hallowwen vegetable? 6)You ...
1)Halloween parties are great _________. 2)Long before Halloween children _________ their house and schools. 3)_______ cats are witches best friends. 4)НА англиский перевисти полночь. 5)A traditional Hallowwen vegetable? 6)You must be very _______ on the njght of October 31. 7)На англиский перевисти фонарь 8)На англиский перевисти привидение 9)На англиский перевисти летучая мышь 10)trick or ____! 11)Children like to play _____(s) on October 31 12)witches and demons are creat ures. пожалуйста нумируйте ответы
Ответ(ы) на вопрос:
1)fun 2)decorate 3)black 4)midnight 5)pumpkin 6)careful 7)lantern 8)ghost 9)bat 10)treat 11)trick 12)supernatural