1)i am eating hamburger in my breacfast.2)i am eating porigh in my breacfast3)i am eating soup in my lunch 4)i am drinking tea in my lunch5)i am eating patatoes in my dinner 6) i am eating bread in my dinner- перевод на русский

1)i am eating hamburger in my breacfast.2)i am eating porigh in my breacfast 3)i am eating soup in my lunch 4)i am drinking tea in my lunch 5)i am eating patatoes in my dinner 6) i am eating bread in my dinner- перевод на русский
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) я ем гамбургер на завтрак