1.раскройте скобки,употребляя глагол в Present Simple. I (to go) to school He (to like) coffe They normally (to have) dinner at 5o'clock She (to eat) bread I ( to feed) my cows every day. 2.Поставьте общие вопросы к полученным ...

1.раскройте скобки,употребляя глагол в Present Simple. I (to go) to school He (to like) coffe They normally (to have) dinner at 5o'clock She (to eat) bread I ( to feed) my cows every day. 2.Поставьте общие вопросы к полученным предложениям и дайте краткие ответы на них.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I go to school He likes coffee They normally have dinner at 5 o'clock She eats bread I feed my cows every day Do I go to school? Yes, I do Does he like coffee? Yes, he does Do they normally have  dinner at 5 o'clock? Yes, they do Does she eat bread? Yes, she does Do I feed my cows every day? Yes, I do