1. to / went / yesterday / We / school. ________________________________________________________________ 2. ago / in / I / park / the / week / was / a. ________________________________________________________________ 3. Great B...

1. to / went / yesterday / We / school. ________________________________________________________________ 2. ago / in / I / park / the / week / was / a. ________________________________________________________________ 3. Great Britain / you / in / year / Were / last? ________________________________________________________________ 4. yesterday / played / Jim / football. ________________________________________________________________ 5. ski / winter / Mary / didn’t / last. _________________________________ Надо Расставить слова в правильном порядке и записать предложения
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. We went to school yesterday 2. I was in the park a week ago 3. Were you in Great Britain last year? 4. Jim played football yesterday 5. Mary didn't ski last winter