1)We usually (go)...............to school at 8 o'clock.2)The boys(play)...............volleyball now.3)My mother (cook)...............very well.4)Look! Tom (make)...............tea!5)It's four o'clock now.The pupils (do)..........

1)We usually (go)...............to school at 8 o'clock.2)The boys(play)...............volleyball now.3)My mother (cook)...............very well.4)Look! Tom (make)...............tea!5)It's four o'clock now.The pupils (do).............homework
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.go 2.are playing 3.cooks 4.is making 5.are doing
Гость
1)We usually go to school at 8 o'clock. 2)The boys are playing volleyball now. 3)My mother cooks very well. 4)Look! Tom is making tea! 5)It's four o'clock now.The pupils are doing homework