1.WHEN DICK ARRIVES HOME I'LL ASK HIM ABOUT IT. 2.JOHN WILL GO TO THE COUNTRY IF THE WEATHER IS GOOD. 3.WE SHALL GO BOATING IF IT ISNT WINDY. В каких из предложений ставится запятая? Срочно!!!!!!
Гость
В 1. When Dick arrives home, I'll ask him about it.