2. Дополните вопросы вспомогательными глаголами Для простого времени do или does. Для длительного времени am, is или are. Do Does Am Is Are ... you looking for your keys? ... you know Alex? ... I driving too fast? ... your b...

2. Дополните вопросы вспомогательными глаголами Для простого времени do или does. Для длительного времени am, is или are. Do Does Am Is Are ... you looking for your keys? ... you know Alex? ... I driving too fast? ... your brother like cats? ... his aunt working? ... your father work on Saturdays? ... they having a party? ... we need any bread? ... Mary sleeping? ... Jim and Jerry go to school together?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Are you looking for your keys? Do you know Alex? Am I driving too fast? Does your brother like cats? Is his aunt working? Does your father work on Saturdays? Are they having a party? Do we need any bread? Is Mary sleeping? Do Jim and Jerry go to school together?