2. Назвіть рядок, у якому всі іменники мають лише форму однини: А) ліс, річка, озеро, море, болото; Б) край, кущ, рушник, твір, мед; В) бензин, комашня, бетон, боротьба, дітвора; Г) сметана, дріб, вікно, осокір, насіння. 3. Виз...

2. Назвіть рядок, у якому всі іменники мають лише форму однини: А) ліс, річка, озеро, море, болото; Б) край, кущ, рушник, твір, мед; В) бензин, комашня, бетон, боротьба, дітвора; Г) сметана, дріб, вікно, осокір, насіння. 3. Визначте, за якою ознакою іменники української мови поділяються на відміни: А) за родом та закінченням у називному відмінку; Б) за числами і закінченнями; В) за лексичним значенням і закінченням; Г) за родом, числом і закінченням. 4. З′ясуйте, у якому рядку всі прикметники належать до одного розряду: А) нічний, гірський, науковий, Надійчин, довгий; Б) батьків, сестрин, Софіїн, дідів, Тарасів; В) дерев′яний, паперовий, лагідний, братів, чарівний; Г) Маріїн, батьківський, зелений, земляний. 5. З′ясуйте, у якому рядку при утворенні вищого ступеня у всіх прикметниках відбуваються звукові зміни приголосних: А) легкий, боязкий, ковзкий, різний; Б) довгий, тугий, важкий, в′язкий; В) близький, низький, дорогий, вузький; Г) рідний, веселий, вузький, природний. 6. Визначте речення, у якому займенник є частиною складеного іменного присудка: А) Я був не я. Лиш мрія, сон (П. Тичина). Б) Чом ти, березо, така журлива? (Леся Українка) В) І кожний з нас те знав, що слави нам не буде (І. Франко). Г) …Ти в плузі – паном. Твій переліг – уся земля… (І. Драч) 7. З′ясуйте, у якому рядку всі дієслова з не пишуться разом: А) не/вгавати, не/зчутися, не/минати, не/знати; Б) не/злюбити, не/славити, не/зрозуміти, не/доїдати; В) не/навидіти, не/добачати, не/вгавати, не/волити; Г) не/дійти, не/славити, не/хотіти, не/заманити. 8. Визначте рядок, у якому всі словосполучення утворено підрядним зв′язком узгодження: А) людська щирість, вічним покликом, вечірнє місто, вимитий дощем; Б) чарівна сопілка, духмяними пахощами, цікавого співбесідника, творче завдання; В) українська пісня, родючих земель, пора надій, житнім колоскам; Г) доброзичливе ставлення, творчих злетів, осяяний сонцем, волошкові очі. 9. Відокремленим означенням ускладнено речення: А) Білі стіни будинку вертають мені притомність (М. Коцюбинський). Б) Вона наповняла весь двір, таїлась в деревах, залягла по глибоких блакитних просторах (М. Коцюбинський). В) Погашу лампу, і сам потону у чорній пітьмі (М. Коцюбинський). Г) Десять чорних кімнат, налитих пітьмою по самі вінця (М. Коцюбинський). 10. Установіть відповідність Тире ставиться 1. На місці пропущеного члена речення А) Думки – вічна енергія. 2. Перед узагальню вальним словом Б) Хто – за Богдана, хто – за короля. А він - за тих, которії не проти. 3. При відокремленій прикладці В) Цілюще зілля, отруї, дання - все знала баба. 4. У безсполучниковому складному Г) Кінчається пам′ять – Реченні кінчається нація. Д) Хата ховається в густому садку, де старі дерева – високі черешні, густі сливи – зовсім накривають її своїм гіллям. 11. Установіть відповідність між видами односкладних речень та їх прикладами: 1. Безособове А) Катуєм тишу пустодзвонами, себе не чуємо у хорі. 2. Означено-особове Б) Готуй літом сани, а зимою воза. 3. Неозначено-особове В) А он розпинають вдову за подушне. 4. Узагальнено-особове Г) Свята печаль, печаль без гіркоти. Д) Все тихше й тихше. 12. Установіть відповідність між типами складних речень та їх прикладами: 1. Складносурядне А) Душа летить в дитинство, як у вирій, бо їй на світі тепло тільки там. 2. Складнопідрядне Б) В тобі так гарно пахло давниною, рутою, м′ятою, любистком, і добра щедра піч твоя пахла стравами, печеним хлібом… 3. Безсполучникове В) Зібралася купка мстивих ненажер-бояр і вирішує долю її сина, її роду, усіх полян. 4. Складне речення з різними Г) Як будеш живий, не забувай видами зв′язку мене, я тебе ніколи не забуду. Д) Лиш тихий розпач: вмерти не дали. 13. Відредагуйте речення. 1) Комп′ютеризація – найбільш характерніша ознака нашого часу. 2) Найбільш дотепнішим був виступ ліцеїстів. 3) Самі передові фермерські господарства одержали високий урожай зернових.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
а , б , а, б ,в ,г , а ,в, б, б ,а, в, а.