2. Употребите глаголы в прошедшем простом времени: I (play) football in summer. - She (finish) to write her composition. - We (walk) in the park yesterday. - ___ They (swim) in the r...

2. Употребите глаголы в прошедшем простом времени: I (play) football in summer. - She (finish) to write her composition. - We (walk) in the park yesterday. - ___ They (swim) in the river. - _ He (see) my mother yesterday. - You (have) a dog. - I (do) my homework
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
played finished walked swam saw had did ( это если все в прошедшем)